Przejdź do głównej zawartości
Strona główna Montaż

Montaż


Przed rozpoczęciem stawiania ogrodzenia tymczasowego należy wyrównać podłoże oraz sprawdzić, czy nie brakuje żadnych elementów montażowych. Kiedy już podłoże jest przygotowane i ustabilizowane, można rozpocząć budowanie ogrodzenia.

 

  1. Pierwszą czynnością jest ustawienie stóp ogrodzeniowych, na których zostaną osadzone panele. Odległość pomiędzy nimi powinna wynosić tyle, ile długość pojedynczego panelu. Stopy ogrodzeniowe powinny być ustawione zawsze w kierunku poprzecznym do kierunku, w którym przebiega ogrodzenie.
  2. Po odpowiednim rozstawieniu stóp należy przytwierdzić je do gruntu. Robi się to za pomocą szpilek systemowych.
  3. Dłuższy koniec panelu ogrodzeniowego należy zamontować w stopie.
  4. Po osadzeniu paneli należy je połączyć przy pomocy złączki montażowej. Umieść ją na wysokości ⅔ ogrodzenia, a pomiędzy jej blaszanymi elementami zamontuj górną część podpory, dzięki której ogrodzenie tymczasowe będzie stabilniejsze.
  5. Podpory na dole zakończone są specjalną blaszaną podstawą, przez którą należy przełożyć szpilkę. Zrób to jednak dopiero wtedy, kiedy jesteś pewien, że panele ogrodzeniowe są odpowiednie wypoziomowane. Szpilkę wbij w grunt tak, by wzmocnić stabilność konstrukcji.
  6. Upewnij się, że Twoje tymczasowe ogrodzenie budowy jest stabilne. Jeśli nie masz żadnych zastrzeżeń, to możesz uznać, że jest ono gotowe.